O NAS

Zastanawiasz się jak przyjemnie spędzić czas ze swoim dzieckiem i wspomóc je w jego prawidłowym rozwoju?  

Odpowiedzią jest Sensory Room na Jarotach. Nowe miejsce na mapie Olsztyna, które przez ruch i zabawę rozbudza i rozwija zmysły. 

Sensory Room to:

  sensoryczna sala zabaw dla dzieci w wieku 0 – 6 lat.  To klimatyczna, ręcznie malowana przestrzeń pełna magicznych kryjówek dla przedszkolaków i młodszych dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze przygody ze żłobkiem/przedszkolem. Tu dzieci poznają pierwszych rówieśników.

  sala zabaw dla najmłodszych dzieci wyposażona w zabawki, kryjówki, instalacje sensoryczne i sprzęt sportowy. To przestrzeń do swobodnych zabaw, ćwiczeń zręcznościowych i ogólnorozwojowych oraz relaksu. Tu dzieci doświadczają świata wszystkimi zmysłami, rozbudzają swoją wyobraźnię, kreatywność i ciekawość.

  profilaktyka i urozmaicenie ćwiczeń integracji sensorycznej. Sensory Room pozwala dzieciom jednocześnie na zabawę i rozwój, a dorosłym – na chwilę relaksu.

O prawidłowej integracji sensorycznej

 

O prawidłowej integracji sensorycznej można mówić wtedy, kiedy dostarczane przez wszystkie zmysły informacje są właściwie odbierane i interpretowane przez mózg, a ten wywołuje prawidłowe reakcje.

 

Motoryka mała i motoryka duża – czym się różnią?

 

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna. Motoryka mała to ruchy palców i dłoni. Przykładami czynności wymagających dobrze ukształtowanej motoryki małej są lepienie, pisanie, zawiązywanie butów, zapinanie guzików. Są to ruchy wymagające koncentracji uwagi oraz skupienia na wykonywanej czynności.

Sprawność dłoni i palców jest ściśle powiązana z motoryką dużą, która obejmuje wszelkie ruchy angażujące całe ciało lub jego części. Przykładami czynności są:  chodzenie, skakanie, wspinanie się, gra w piłkę.

 

Jak Sensory Room wspiera rozwój dziecka?

 

Z każdą wizytą w Sensory Roomie dziecko odbiera bodźce z otaczającego świata i wraz z rozwojem coraz więcej rozumie. Dzieciom nie trzeba wiele wyjaśniać, gdyż panele zawieszone w sali same zapraszają je do eksperymentowania.  Nasze zabawki rozbudzają zmysły, wspomagają koordynację ruchową, równowagę, czucie głębokie. W dzieciach rozwija się także ciekawość oraz umiejętność obserwacji i analizy. W Sensory Roomie znajdziesz przedmioty o zróżnicowanej fakturze, dźwięku i kolorach. Naziemny i podwieszany sprzęt usprawnia małą i dużą motorykę, a sala doświadczania świata pobudza wyobraźnię i sprzyja relaksacji.

Podczas ćwiczeń i zabaw swobodnych w Sensory Roomie rodzic sprawuje wyłączną opiekę i wspiera swoje dziecko przez cały czas pobytu w krainie zabaw.

Pobyt w Sensory Roomie nie jest indywidualną terapią sensoryczną pod opieką terapeuty SI i jej nie zastąpi.  Sensory Room stwarza warunki do profilaktyki, kontynuowania, wzmacniania i urozmaicania terapii SI.

SENSORY ROOM  – KRAINA ZABAW MALUCHA

 

Centrum H&B
ul. Wilczyńskiego 25 E

Tel: 500 001 900 (w godzinach otwarcia)

Email: biuro@sensoryroom.pl

.